Naše služby

Naše společnost Podlahářství Robert Pelant nabízí svým zákazníkům pokládku podlah, lakování podlah a renovaci podlah.

Využijte dlouholetých odborných zkušeností našich zaměstnanců a staňte se jedním z našich mnoha spokojených zákazníků. Kontaktujte naši společnost, která Vám nabízí dlouholetou praxi s pokládkou podlah, jako jsou např. dřevěné podlahy, parkety a vinylové podlahy.

Nabízíme svým zákazníkům ty nejkvalitnější služby spojené s pokládkou a renovací podlah za bezkonkurenční ceny. Mezi naše činnosti patří také pokládka vinylových pvc lepených a clicku.

Svým zákazníkům poskytujeme kompletní služby spojené s pokládkou podlah a to od opravy podkladu, vylití nivelační stěrkou, položení krytin a závěrečný úklid. Dále nabízíme broušení podlah a to také broušení nevhodných povrchů a betonu.

Mezi naše služby patří

Pokládka koberců a kobercových čtverců

Nejvhodnější a nejkvalitnější vlákna pro koberce a kobercové čtverce jsou  polyamidová vlákna, nejlépe značková vlákna s vylepšenými vlastnostmi jako je Scotchgard nebo Teflon. Poskytují kobercům dlouhou životnost, odolnost kolečkové židli a stálobarevnost.  Méně kvalitní koberce jsou pak vyrobeny z polypropylenové příze nebo z polypropylenového kabílku. Vlněná, sisalová a kokosová vlákna jsou svými specifickými vlastnostmi vhodná pro kvalitní metrážové koberce. Mají dlouhou životnost a vyžadují současně odpovídající údržbu.

Pokládka pvc rolí a čtverců – objektové – bytové

PVC podlahy jsou vhodné pro veškeré bytové a objektové interiéry. Nalezneme je v   desénech dřeva, dlažby, kovu a také melíry. PVC podlahy se dodávají v rolích šíří 150, 200, 300, 400 a 500 cm a ve formátu čtverců 60 x 60 cm.

Pokládka marmolea 

Splnění vysokého stupně hygienické náročnosti je podpořeno celistvostí a hladkostí povrchu, kdy jsou jednotlivé spáry svařeny jednobarevnou nebo vícebarevnou svařovací šňůrou v základní barvě krytiny, a také kompletním systémem zakončení materiálu u stěn pomocí vytahovaného soklu. Uživatelského komfortu je dosaženo pocitem tepla pod nohama a současně i snížením hlučnosti a navozením tichého prostředí, včetně docílení kročejového útlumu. Marmoleum a Marmorette jsou obchodními značkami pro přírodní linoleum.

Pokládka vinylových pvc lepených a click

Díky hladkému a neporéznímu povrchu je vinylová podlaha vysoce odolná vůči chemikáliím a je jednoduchá na údržbu. Její vynikající antistatické a vodivé vlastnosti vykazují stálé hodnoty i po dlouhé době používání. Vinylové podlahy se výborně uplatní jak ve Vašem domově, tak i v prostorách, kde je vyžadován vysoký stupeň hygienické čistoty nebo ve velmi zatěžovaných průmyslových prostorách.

Pokládka plovoucích podlah  – laminátových, s korkem, s marmoleem

Patří mezi nejrozšířenější podlahové krytiny, stále probíhá jejích modernizace a vylepšování. Laminátová podlaha je zvláště vhodná do prostorů, jako jsou pronájmy bytů, kanceláří, kde se dá využít jejich “volné” položení a uvézt po skončení pronájmu prostor do původního stavu. Lamino je též vhodné pro komplikovaný podklad a tam, kde nelze řádně připravit podklad pro jiné krytiny. Dále nabízíme plovoucí podlahy s korkem nebo s marmoleem.

Pokládka vícevrstvých dřevěných podlah – též renovace

Jsou prostory, které si bez atmosféry dřeva nelze představit. Například objekty z období secese, středozemský styl bydlení nebo výrazná, moderní architektura. Prostory, které budí dojem, že tam  vždy byla dřevěná podlaha a že tam také stále musí být. Místa, na kterých by to příliš “nové” a příliš perfektní jenom mátlo!

Pokládka parket

Nabízíme olejování (finální úprava podlahy nanesením vybraného typu oleje), lakování – (finální úprava podlahy nanesením více vrstev vybraného laku) a renovaci (oprava poškozených částí parket, případná výměna za nové, tmelení, broušení a finální úprava).

Opravy a srovnání podkladu pomocí stěrky

Mezi nejdůležitější faktory, které ovlivní vzhled podlahy, zajistí její dlouhou životnost a funkčnost je velmi důkladná příprava samotného povrchu, na který se bude vybraná podlahová krytina nanášet. Důležité je, abychom správně použili co nejkvalitnější materiály. Opravy a srovnání podkladu se provádí pomocí stěrky. Nivelační stěrky se dělí do dvou skupin a to podle složení materiálu. Jsou to cementové a anhydritové stěrky.

Broušení nevhodných povrchů a betonu

Broušení je nutné pro přípravu povrchu před pokládkou veškerých finálních vrstev. Nabízíme broušení betonových povrchů, teras, průmyslových podlah, schodišť, přírodního kamene nebo průmyslové a keramické dlažby.

Zhotovení dřevěných roštů a záklopu s osb desek

Zhotovujeme a provádíme montáž dřevěných roštů. Pro montáž dřevěných roštů se používají například hranoly ze smrkového dřeva, které mají chemický ochranný nástřik. Nášlapné plochy se zhotovují z osb desek. Jednotlivé vrstvy osb desek je doporučeno od sebe oddělit kročejovou izolací, aby nedošlo k možnému povrzávání podlahy. Výhodou této podlahové konstrukce je suchý montážní proces. Je to ideální jako řešení pro starší rodinné domy, kde není dokonalá izolace proti vlhkosti. Další výhodou je celková váha konstrukce, která je oproti jiným technologií nižší a příliš nezatíží např. nosné trámové stropy.

Stržení a likvidace staré krytiny

Pokud jste se rozhodli pro rekonstrukci podlahy a nevíte si rady se stržením a likvidací staré krytiny, tak nás neváhejte kontaktovat. Tým našich odborníků vám nejen poradí jaká podlahová krytina je pro váš dům či byt nejvhodnější, ale také zajistí stržení staré podlahové krytiny a její následnou likvidaci.

Instalace čistících rohoží a zón

Vynikající a velmi účinný způsob, jak zabránit nečistotám dostat se z ulice do “zakázané zóny”. Oblast využití čistících zón je velmi široká od vstupních prostor nákupních center, bank a různých institutů, kde je silný resp. extrémně silný provoz, ke vstupům do vašich domů a bytů.  Rohože a čistící zóny nabízíme jak pro Vaše interiéry, tak i exteriéry! Dále ke vstupům na operační sál nebo na pracoviště jaderného, biologického a elektronického průmyslu a v dalších oblastech vyžadujících vysokou čistotu! Čistící zóny a rohože dokáží správným uspořádáním ušetřit výraznou část nákladů na úklid a zvýšit životnost podlahových krytin. Pořizovací cena čistících zón a rohoží se zdá vysoká, ale vzhledem k ušetřeným nákladům a investicím je zanedbatelná

Úklid 

Po dokončení prací zajistíme finální úklid.

U nás si zákaznici mohou vybrat například z těchto značek podlah Uzin, Bostik, Bralep  Pci, Thomsit, Káhrs, Magnum, Dolken, Forbo, Meister, Tarkett, Fatra, Gerflor, Pallman  a Egger.

Zaměření zakázky a cenovou kalkulaci poskytujeme samozřejmě zdarma.

Patříme k profesionálům ve svém oboru!

S námi se Vám bude lépe bydlet!